Firma Budoucnosti: Směr k efektivitě přes AI a tech start-upy

3. 10. 2023od 12:30 do 19:00
Spojka KarlínPernerova 35, Praha
Firma Budoucnosti: Směr k efektivitě přes AI a tech start-upy

Řečníci

Ondřej Vlček

Michal Pěchouček

CTO v Gen, AI Profesor

Technický ředitel společnosti Gen, která vznikla spojením kyberbezpečnostních firem Avast a NortonLifeLock. Vede týmy zabývající se inovacemi a výzkumem v oblasti umělé inteligence, strojového učení a kybernetické bezpečnosti, a podílí se tak na naplňování vize společnosti posilovat digitální svobodu všech. Je také členem představenstva několika AI startupů a jako raný investor podporuje rozvoj AI v Česku. Působil více než 20 let jako profesor na ČVUT v Praze

Zdeněk Cendra

Zdeněk Cendra

Founder & CEO, CDN77

Zdeněk Cendra je český podnikatel v oblasti informačních technologií a nemovitostí. Dle žebříčku Forbes z roku 2022 je 15. nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 15,9 miliard Kč. V roce 2012 založil službu CDN77 celosvětově poskytující síťové technologie pro doručování obsahu (CDN). CDN77 je aktuálně Cendrovou největší firmou. V roce 2022 utržila společnost 2,4 miliardy korun s čistým ziskem 1,1 miliardy korun, což Cendru posunulo na místo 15. nejbohatšího čecha.

Jan Řežáb

Jan Řežáb

Founder & CEO, Time is Ltd.

Jan je český podnikatel, investor, zakladatel a CEO společnosti Time is Ltd., zakladatel a bývalý CEO společnosti Socialbakers. Time is Ltd. je SaaS společnost zaměřená na zkušenosti a zapojení zaměstnanců. Dříve CEO a zakladatelem společnosti Socialbakers (nyní Emplifi), která koncem roku 2020 úspěšně exitovala do společnosti Audax Private Equity. Jan je investorem a podnikatelem, který se podílí na projektech od řízení budoucnosti práce, udržitelné mobility až po zlepšování kvality ovzduší.

Vratislav Kalenda

Vratislav Kalenda

Founder & CEO, Applifting

CEO vývojářské společnosti Applifting, která se řadí mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy v Česku a kterou její zakladatelé budují na takzvaných tyrkysových principech, jež stojí na maximální otevřenosti, kdy například všichni navzájem znají výši svých platů. Applifting vznikl v roce 2014, za tu dobu získal klienty z finančního sektoru, jako jsou skupina Erste či Komerční banka, s vytvářením softwaru pomáhá také Jablotronu či Škodě Auto.

Filip Dvořák

Filip Dvořák

Founder & CEO, Filuta AI

Spoluzakladatel a CEO Filuta AI, český technologický startup rostoucí tempem známým z kalifornského Silicon Valley. Filip je zároveň také český výzkumník a expert na umělou inteligenci se zkušenostmi z Googlu a Microsoftu. Krátce po svém vzniku získal pro svůj startup rekordních 56 milionů. Filuta AI vyvíjí vlastní Composite AI rámec pomáhající podnikatelům nalézt nejefektivnější řešení jakéhokoli problému, ke kterému existují data.

Beáta Petrušová

Beáta Petrušová

CFO, Europ Assistance CZ/SK

Úspěšná finanční ředitelka. Členka výboru pro audit ve skupině Generali, předsedkyně Dozorčí rady Generali Bulharsko. Projekt digitalizace auto asistence DRSA umožnil snížit počet hovorů s dodavateli o desítky tisíc, zefektivnit práci asistenční centrály a zejména zkrátit intervenční doby příjezdu asistenčních vozidel ke klientům. Jako první společnosti mezi asistenčními centrálami na českém a slovenském trhu úspěšně spustit Virtuálního agenta, díky kterému odbavili více než 41 000 hovorů.

Petr Ferschmann

Petr Ferschmann

Founder & CEO Dativery

Petr je zakladatelem a CEO společnosti Dativery, která má ambici stát se platformou, jež umožní v jedné aplikaci zobrazovat data z aplikací jiných: ať už se jedná o CRM, e-mailové integrace anebo účetní software. Před svým současným úspěchem stál u zrodu a vedl vývoj globálně známého cloudového účetního softwaru ABRA FlexiBee. Petr se tak stal klíčovou postavou ve světě webových technologií a podnikání spojeného s nimi.

Karin Fuentesová

Karin Fuentesová

Founder & CEO Digitoo

Se společností Digitoo vyvolala revoluci ve světě účetnictví. Plně digitalizuje rutinní činnosti související s manuálním přepisováním faktur a účtováním, při nichž hrozí účetní vyhoření. Aktuálně vytváří umělou účetní za desítky milionů korun. Po čtyřech měsících od spuštění Digitoo využívá jeho služeb více než 650 firem v tuzemsku a přes tři tisíce uživatelů, jako Footshop, Notino, Haven Tax & Accounting, Fakturoid.

Jaroslav Kravčenko

Jaroslav Kravčenko

Corporate Product Manager, Raiffeisen Bank

Známý jako "digitální guru" má vášeň pro objevování nových trendů a standardů v oblasti bankovnictví, financí, digitalizace, prodeje, zákaznického servisu atd. Vztah s klienty navazuje již od počátku jeho práce jako pracovník v podpoře a postupně si vybudoval proces udržení klientů v Raiffeisenbance. Po mnoho let se věnuje digitalizaci, strategii, internetovému bankovnictví a všemu, co s tím souvisí.

Daniel Šturm

Daniel Šturm

Group CMO | Seyfor

Daniel má přes 25 let zkušeností s řízením B2B i B2C obchodu a marketingu. V minulosti působil v České spořitelně, Home Creditu či AAA Auto. V Solitei pak odstartoval změnu brandu na Seyfor a centralizaci jednotlivých sub-brandů, a hledá způsoby, jak maximálně využít zastřešující sílu společné značky. Technologická skupina Seyfor dnes patří mezi nejrychleji rostoucí dodavatele IT řešení v Evropě.

Osobnosti nejen v oboru AI se sejdou na jednom místě.

Nahlédněte pod pokličku reálných příkladů úspěšné spolupráce mezi tech start-upy a etablovanými korporacemi. Získejte praktické návody a osvědčené metody pro implementaci inovativních technologických řešení. Odhalte, jak AI a tech mohou přinést konkurenční výhodu vaší organizaci.

Pro koho je akce určena:

  • Výkonní manažeři (CFO, COO, CEO)
  • Strategičtí konzultanti
  • Inovační lídři
  • Tech startupoví podnikatelé
Marián Jelínek, Hokejový trenér, kouč

Program

12:30-13:15
Registrace a Občerstvení
13:30-14:30

Panelová diskuze: “Startup vs Gigant - Synergie a Společné Výzvy v Době AI”

Panelová diskuse přinese hluboký pohled do procesů inovace a budoucnosti AI ve firmách. Zaměříme se na to, jak velké firmy, včetně gigantů jako Google nebo Gen, podporují a integrují inovativní nápady a technologie z startupového ekosystému. Naši panelisté, zástupci z různých odvětví, přiblíží způsoby, jakými pracují s inovacemi, a podělí se o své zkušenosti s vytvářením nových technologických řešení.

Michal Pěchouček
Michal Pěchouček
Vratislav Kalenda
Vratislav Kalenda
Zdeněk Cendra
Zdeněk Cendra
14:30-14:50

Nová AI industriální Revoluce je zde: AI a jeho příležitosti a nebezpečí ve firmách

Zkoumá vliv nové generace umělé inteligence na firmy. Prezentuje pohled na AI jako klíčový prvek páté fáze průmyslové revoluce, představuje vývoj technologie a její potenciální dopady na běžného člověka a společnost jako celek. Tato prezentace nabízí vhled do budoucnosti, kde AI hraje stěžejní roli, a zkoumá možnosti a výzvy, hrozby, které s tím souvisejí.

Jan Řežáb, Founder & CEO Time is Ltd.
Jan Řežáb
Founder & CEO Time is Ltd.
15:00-15:30
Coffee Break
15:30-15:50

Automatizace pomocí AI Case study: Europ Assistance vs SME

Přednáška "Jak jsme automatizovali s Europ Assistance vs SME" poskytne náhled do skutečného příběhu automatizace účetních procesů v Europ Assistance CZ/SK. Europ Assistance je mezinárodní lídr v oblasti asistenčních služeb. Přednáška prozkoumá, jak obě strany spolupracovaly na inovaci a zlepšení provozní efektivity.

Beáta Petrušová, CFO Europ Assistance CZ/SK
Beáta Petrušová
CFO Europ Assistance CZ/SK
Karin Fuentesová, Founder & CEO Digitoo
Karin Fuentesová
Founder & CEO Digitoo
16:00-16:20

Rozhovor: Bankovní revoluce: bankID, bankovní API a spojení s RaiffeisenBank a Seyfor

Diskutujeme o vizi nových nástrojů, jako je bankID a API, a jejich potenciálním partnerstvím s jinými velkými hráči na trhu. Co chystají giganti jako RaiffeisenBank nebo Seyfor a jaké má zkušenosti s implementaci podobných technologií svobodná firma Applifting.

Petr Ferschmann
Petr Ferschmann
Daniel Šturm
Daniel Šturm
Jaroslav Kravčenko
Jaroslav Kravčenko
16:30-16:50

Composite AI: Když jedna AI nestačí

Svět umělé inteligence prochází proměnou od paradigmatu jediného dominantního modelovacího přístupu (deeplearning v poslední dekádě) k paradigmatu portfolia různých modelovacích přístupů, jejichž kompozice dokáže řešit širší spektrum problémů, než jakýkoli jednotlivý model samostatně. Jaké důsledky to přinese pro technologický trh, studijní obory a praktické aplikace?

Filip Dvořák, Founder & CEO Filuta AI
Filip Dvořák
Founder & CEO Filuta AI
17:00-19:00
Networking time

Omezeno kapacitou

200

Místo

Spojka Karlín

Kapacita rychle ubývá!

Registrujte se ještě dnes.

Partneři